Ponúkame vám zaujímavý dvojdňový zájazd do Brna a okolia, ktorý je vhodným darčekom k Medzinárodnému dňu detí. Oboznámime sa s miestami bojov pri Slavkove v roku 1809, v meste Brno si pozrieme najzaujímavejšie pamätihodnosti historického centra. Vyvrcholením prvého dňa bude úžasný ohňostroj nad Brnenskou priehradou. Druhý deň sa staneme svedkami simulovaných bojov modelov vojnových lodí a oboznámime sa s jedným pozoruhodným architektonickým dielom.

Termín 08.06.2019 Cena: 99

Pozývame vás na víkendovú cestu k našim južným susedom za pamiatkami, ktoré dokladujú bohatú históriu krajiny. Prvý deň navštívime benediktínske opátstvo v Pannonhalme, ktoré je pod ochranou UNESCO, prehliadneme si ojedinelý žrebčín v Bábolne a budeme obdivovať pevnosť Monostori v meste Komárom. Druhý deň navštívime najväčšiu maďarskú katedrálu, nad mestom Višegrad na kopci nám zrúcaniny pevnosti pripomenú bohaté dejiny Maďarska a v meste Vác pri Dunaji uvidíme jediný víťazný oblúk v krajine, ako aj významný dominikánsky kláštor.

Termín 20.07.2019 Cena: 120 €, Termín 21.09.2019 Cena: 120

Ponúkame možnosť predĺžiť si leto v najväčšom kúpeľnom komplexe na svete pri meste Erding v Nemecku. Pohltí Vás neuveriteľné prostredie, ktoré pripomína oblasť Južného Pacifiku množstvom paliem, bazénmi s umelými vlnami, množstvom šmykľaviek, sáun a rôznych atrakcií. Cestou do Nemecka navštívme mondénne kúpeľné mesto Bad Ischl a mestečko St. Wolfgang v krásnej prírodnej oblasti Salzkammergut. Cestou domov sa zastavíme v rodnom meste pápeža Benedikta XVI., navštívime najväčší hrad na svete Burghausen a prehliadneme si historické centrá miest Braunau am Inn a Schärding.

Termín 18.10.2019 Cena: 318

Ponúkame Vám počas Veľkonočných sviatkov možnosť úniku zo všedných dní a účasť na zaujímavom dvojdňovom zájazde do Dolného Rakúska. Navštívime obec Heldenberg, kde si pripomenieme najznámejšieho maršála rakúskeho mocnárstva, oboznámime sa s chovom ušľachtilých koní z Lipice, pozrieme si nádherné historické vozidlá v múzeu automobilov a dravé vtáky. V obci Maissau spoznáme krásu ametystov priamo na mieste ich výskytu v skale a navštívime úžasné múzeum nerastov. Mesto Zwettl ponúka výnimočný cisterciánsky kláštor a kostol, v zámku Rosenau sa dozvieme veľa zaujímavostí z histórie slobodomurárov opradených mnohými tajomstvami a cestu ukončíme v obci Armschlag, kde sa už 30 rokov venujú pestovaniu maku.

Termín 21.04.2019 Cena: 149 €, Termín 20.07.2019 Cena: 149

Pozývame Vás na trojdňovú cestu po spolkovej krajine Štajersko, resp. Steiermark v Rakúsku. Táto oblasť je domácimi obyvateľmi nazývaná „zelené srdce Rakúska“. Zeleň pokrýva až 62% celkovej plochy a obyvatelia sú hrdí na krásu lesov, dobré víno, chutné jablká, či tekvice. Ukážeme si, kde sa narodil Otto von Habsburg, prenesieme sa do sveta automobilov F1, pozrieme sa, kde sa chovajú „lipicány“ pre Španielsku jazdeckú školu vo Viedni a pripomenieme si významného architekta Hundertwassera. Strávime celý deň v hlavnom meste Graz a v jeho okolí. Posledný deň budeme venovať návšteve dvoch gotických hradov, jedného renesančného zámku a pochutnáme si aj na výbornej čokoláde.

Termín 07.06.2019 Cena: 214 €, Termín 16.08.2019 Cena: 214

Túto dvojdňovú cestu sme naplánovali s úmyslom ukázať zaujímavé miesta Dolného Rakúska a pripomenúť si aj 250. výročie narodenia Napoleona Bonaparte I. Prvý deň navštívime zámky Eckartsau a Orth an der Donau, pamätník porážky Napoleona I. Bonaparte v meste Aspern, nádherné múzeum ametystov a mesto Krems. Druhý deň začneme prehliadkou pôsobivého benediktínskeho kláštora Göttweig, v obci Schilltern sa budeme venovať ukážkam záhradníckej tvorby a krásne sakrálne priestory si pozrieme v kláštore Klosterneuburg. Cestou domov si v obci Deutsch-Wagram pripomenieme víťaznú bitku Napoleona Bonaparte I. v roku 1809.

Termín 07.09.2019 Cena: 160

Počas tejto dvojdňovej cesty sa vyberieme do alpskej oblasti, cez ktorú prechádza železnica mimoriadneho technického prevedenia. Vychutnáme si jazdu vlakom cez 15 tunelov a 16 viaduktov s peknými výhľadmi, pozrieme si miesto narodenia následníka trónu Rakúskej monarchie a vyvezieme sa lanovkou do pohoria Raxalpen, kde sa budeme kochať peknou prírodou. Spoznáme mesto Wiener Neustadt i miesto pochovania cisára Maximiliána I. Hrad Forchtenstein bol pýchou rodiny Eszterházy, ich hlavným sídelným miestom bol krásny zámok v Eisenstadte. Tu pôsobil desaťročia Jozef Haydn ako dirigent orchestra. Poďte s nami objaviť miesta blízke, ale pre mnohých miesta neznáme.

Termín 13.07.2019 Cena: 149

Pozývame Vás na dvojdňový zájazd do Dolného Rakúska, počas ktorého si prvý deň pozrieme zámocký park pri zámku Laxenburg a hrad Franzensburg, navštívime kláštorný komplex cisterciánov v Heiligenkreuz, spomenieme miesto samovraždy korunného princa Rudolfa, zámok Arstetten a pútnické miesto Maria Taferl pozrieme na záver dňa. Druhý deň nás očakáva návšteva prvej destilárne whisky v Rakúsku, malebné mestečká Spitz, Dürnstein a mesto Krems an der Donau ako aj barokový kláštor Altenburg. Poďte s nami spoznať tieto zaujímavé miesta Dolného Rakúska.

Termín 22.06.2019 Cena: 159 €, Termín 07.09.2019 Cena: 159