Ponúkame Vám zaujímavý dvojdňový zájazd do Brna a okolia, ktorý je vhodným darčekom k Medzinárodnému dňu detí. Oboznámime sa s miestami bojov pri Slavkove v roku 1809, v meste Brno si pozrieme najzaujímavejšie pamätihodnosti historického centra. Vyvrcholením prvého dňa bude úžasný ohňostroj nad Brnenskou priehradou. Druhý deň sa staneme svedkami simulovaných bojov modelov vojnových lodí a oboznámime sa s jedným pozoruhodným architektonickým dielom.

Termín 01.06.2024 Cena: 150

Ponúkame možnosť predĺžiť si leto v najväčšom kúpeľnom komplexe na svete pri meste Erding v Nemecku. Pohltí Vás neuveriteľné prostredie, ktoré pripomína oblasť Južného Pacifiku množstvom paliem, bazénmi s umelými vlnami, množstvom šmykľaviek, sáun a rôznych atrakcií. Cestou do Nemecka navštívme mondénne kúpeľné mesto Bad Ischl a mestečko St. Wolfgang v krásnej prírodnej oblasti Salzkammergut. Cestou domov sa zastavíme v rodnom meste pápeža Benedikta XVI., navštívime najväčší hrad na svete Burghausen a prehliadneme si historické centrá miest Braunau am Inn a Schärding.

Termín 13.09.2024 Cena: 385

Ponúkame Vám účasť na zaujímavom dvojdňovom zájazde do Dolného Rakúska. Navštívime obec Heldenberg, kde si pripomenieme najznámejšieho maršála rakúskeho mocnárstva i iných vojenských hrdinov, oboznámime sa s chovom ušľachtilých koní z Lipice, pozrieme si nádherné historické vozidlá v múzeu automobilov. V obci Maissau spoznáte krásu ametystov priamo na mieste ich výskytu v skale a navštívime úžasné múzeum nerastov. Mesto Zwettl ponúka výnimočný cisterciánsky kláštor a kostol, v zámku Rosenau sa dozviete veľa zaujímavostí z histórie slobodomurárov opradených mnohými tajomstvami. Hrad Rappottenstein sa týči na svojom mieste už od románskeho obdobia. Zájazd ukončíme v obci Armschlag, kde sa už vyše 30 rokov venujú pestovaniu maku.

Termín 15.06.2024 Cena: 239

Pozývame Vás na trojdňový zájazd po spolkovej krajine Štajersko, resp. Steiermark v Rakúsku. Táto oblasť je domácimi obyvateľmi nazývaná „zelené srdce Rakúska“. Zeleň pokrýva až 62% celkovej plochy a obyvatelia sú hrdí na krásu lesov, dobré víno, chutné jablká, či tekvice. Ukážeme si, kde sa narodil Otto von Habsburg, prenesieme sa do sveta automobilov F1, pozrieme sa, kde sa chovajú „lipicány“ pre Španielsku jazdeckú školu vo Viedni a pripomenieme si významného architekta Hundertwassera. Strávime celý deň v hlavnom meste Graz a v jeho okolí. Posledný deň budeme venovať návšteve dvoch gotických hradov, jedného renesančného zámku a pochutnáme si aj na výbornej čokoláde.

Termín 05.07.2024 Cena: 275

Tento dvojdňový zájazd sme naplánovali s úmyslom ukázať zaujímavé miesta Dolného Rakúska a pripomenúť si miesta bitiek s Napoleonom Bonaparte I. Prvý deň navštívime zámky Eckartsau a Orth an der Donau, pamätník porážky Napoleona I. Bonaparte v meste Aspern, nádherné múzeum ametystov a mesto Krems. Druhý deň začneme prehliadkou pôsobivého benediktínskeho kláštora Göttweig, v obci Schilltern sa budeme venovať ukážkam záhradníckej tvorby a krásne sakrálne priestory si pozrieme v kláštore Klosterneuburg. Cestou domov si v obci Deutsch-Wagram pripomenieme víťaznú bitku Napoleona Bonaparte I. v roku 1809.

Termín 24.08.2024 Cena: 230

Počas tohto dvojdňového zájazdu sa vyberieme do alpskej oblasti, cez ktorú prechádza železnica mimoriadneho technického prevedenia. Vychutnáme si jazdu vlakom cez 15 tunelov a 16 viaduktov s peknými výhľadmi, pozrieme si miesto narodenia následníka trónu Rakúskej monarchie a vyvezieme sa lanovkou do pohoria Raxalpen, kde sa budeme kochať peknou prírodou. Spoznáme mesto Wiener Neustadt i miesto pochovania cisára Maximiliána I. Hrad Forchtenstein bol pýchou rodiny Eszterházy, ich hlavným sídelným miestom bol krásny zámok v Eisenstadte. Tu pôsobil desaťročia Jozef Haydn ako dirigent orchestra. Poďte s nami objaviť miesta blízke, ale pre mnohých miesta neznáme.

Termín 06.07.2024 Cena: 210

Pozývame Vás na dvojdňový zájazd do Dolného Rakúska, počas ktorého si prvý deň pozrieme zámocký park pri zámku Laxenburg a hrad Franzensburg, navštívime kláštorný komplex cisterciánov v Heiligenkreuz, spomenieme miesto samovraždy korunného princa Rudolfa, zámok Arstetten a pútnické miesto Maria Taferl pozrieme na záver dňa. Druhý deň nás očakáva návšteva prvej destilárne whisky v Rakúsku, malebné mestečká Spitz, Dürnstein a mesto Krems an der Donau ako aj barokový kláštor Altenburg. Poďte s nami spoznať tieto zaujímavé miesta Dolného Rakúska.

Termín 07.09.2024 Cena: 205